Bulgaristan Aile/Ziyaret Vizesi Genel Bilgiler

Bulgaristan konsolosluğuna yapılacak olan Bulgaristan aile/ziyaret vizesi başvuru sonrasındaki ortalama işlem süreci 5 iş günüdür.

Başvuru formunuz, dilekçeniz, otel ve uçak biletleriniz, seyahat sağlık sigortanız için kurumuzdan yardım alabilir ve uluslar arası ehliyetinizi, yeşil sigortanızı ve tercüme işlemlerinizi müşteri temsilcilerimizle iletişime geçerek yaptırabilirsiniz. Eğer aracınız şirketiniz üzerindeyse şirketin size verdiği vekaletname ile yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca  vekaletnamenizin İngilizce ya da Bulgarca olmasında fayda olduğunu hatırlatalım.

Üst sol köşedeki telefon numaramızın gösterildiği butona tıklayarak iletişim bilgilerimizi görebilirsiniz ya da aşağıdaki Bulgaristan ticari vize başvuru formumuzu doldurabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle kısa süre içinde iletişime geçecektir.

Bulgaristan Aile/Ziyaret Vizesi Gerekli Evraklar

  • Pasaport (En az 1 yıl geçerli)
  • 2 adet biometrik fotoğraf (35×45 mm ebatlarında, güncel, beyaz fon üzeri)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşe ve imzalı)
  • Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi (En az 5000 tl bakiyesi bulunan, kaşe ve imzalı)
  • Davetiye (Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı, orjinal)
  • Varsa: Tapu , Maaş bordrosu ve işe giriş bildirgesi, emekli iseniz emeklilik belgesi, şirket sahibi iseniz imza sirküleri ve antetli kağıdına dilekçe
  • Muvafakatname (18 yaşından küçük kişiler ile seyahat edilmesi halinde, anne baba onaylı, orijinal belge)

Vize Ücreti: 140 € + KDV (Vize Ücreti, Konsolosluk Harcı, Randevu Ücreti ve Hizmet Bedeli dahildir)

Vize Çıkış Süresi: 5 İş günü

Önemli Notlar:
Kargo ve Kurye ile alınan hizmet ücretleri vize başvuru sahibi tarafından karşılanır.

Aracı ile gidecek olanlar: Yeşil sigorta yaptırmanız gerekmektedir. 1 günde çıkar. Yeşil sigortayı kurumumuz sizin adınıza çıkartmaktadır. Ruhsat fotokopisi yeterlidir. 2000 cc ye kadar özel araçlar 1 Aylık Sigorta Bedeli 75 €

NOT: ARAMA YAPARAK BİREYSEL RANDEVU ALMAYA GEREK YOKTUR. GEREKLİ EVRAKLARI ULUSTA BULUNAN OFİSİMİZE GELEREK VEYA KARGO/KURYE İLE ULAŞTIRDIĞINIZ TAKDİRDE BAŞVURU İŞLEMLERİNİZ BAŞLATILICAKTIR.

Bulgaristan Aile/Ziyaret Vize Takip Formu

Bulgaristan resmi kurum ve kuruluşlardan gelecek davetiye ile alınacak vize ile ilgili takip formu aşağıdadır. Bulgaristan vize takip formunu eksiksiz doldurup iletmeniz gerekmektedir.

 Bulgaristan Vize Takip Belgesi

Formu indirmek için:

1. Form linkine tıklayınız.
2. Form açıldığında, formu bilgisayarınıza kaydediniz.

YA DA
1. Gereken linkin üzerinde farenizin sağ tuşuna basın.
2. Açılan listeden Hedefi Farklı Kaydet seçiniz
3. Formu bilgisayarınıza kaydedin.

Lütfen Dikkat:
Form PDF formatındadır.
Bu formu görüntülemek ve indirmek için Adobe Acrobat Reader’a ihtiyacınız olacaktır.

Adobe Reader

Bulgaristan Aile/Ziyaret Vizesi Sıkça Sorulan Sorular

Soru :  Bulgaristana bir belediye tarafından davet edildim, bu davetiye ile başvuruda bulunmam mümkün mü?

Cevap: Gelen davetiyeniz ile başvuruda bulunmanız mümkündür. İnternet sitemizde başvuru tipinize göre istenilen evrakları kargo yada kurye vasıtasıyla kurumumuza gönderdiğiniz takdirde işlemleriniz başlatılacaktır.  

Soru : AB projesi dahilinde Bulgaristan’a gideceğim, davet mektubum elime ulaştı ve tüm masraflar davet eden kişi tarafından karşılanacak. Ek olarak ayrıca bir banka hesap cüzdanı vermem gerekir mi?

Cevap: Davetiyenizde tüm masrafların Bulgaristan’da sizi davet eden birim tarafından karşılanacağı belirtilse dahi konsolosluk sizden de gelir beyan eden bir belge istemektedir. Evraklarınıza banka hesap dökümü eklemek istemezseniz maaş bordronuzda yeterli olacaktır.